המדריך לטיול ספארי בטנזניה

Byעורך ראשי

המדריך לטיול ספארי בטנזניה

מדריך זה מספק מידע מקיף לתכנון טיול ספארי בטנזניה. הוא מכסה הכל, החל מהזמן הטוב ביותר לביקור, מגוון חיות הבר שאתה יכול להיתקל בהן, ועד לטיפים חיוניים לאריזה ואמצעי זהירות. המדריך מיועד להרפתקנים מתחילים ומנוסים המעוניינים לחקור את פלאי הטבע של טנזניה.

1. מתי הזמן הטוב ביותר לספארי בטנזניה?

הזמן הטוב ביותר לספארי בטנזניה תלוי במידה רבה במה שאתה מקווה לראות ולחוות במהלך הטיול שלך. המדינה חווה שתי עונות נפרדות – העונה היבשה והעונה הרטובה. העונה היבשה, הנמשכת מיוני עד אוקטובר, נחשבת בדרך כלל לתקופה הטובה ביותר לספארי. במהלך תקופה זו, מזג האוויר קריר יותר ויש פחות גשמים, מה שמקל על זיהוי חיות בר כשהן מתאספות סביב מקורות מים.

אם אתם מעוניינים לחזות בנדידת הגנו הגדולה, שהיא אחד ממופעי חיות הבר האיקוניים ביותר בטנזניה, אז הזמן הטוב ביותר לבקר בו הוא בין יולי לספטמבר. זה כאשר מיליוני גנו, זברות ואוכלי עשב אחרים נודדים מהסרנגטי אל המסאי מארה בחיפוש אחר אדמות מרעה טריות.

לחלופין, אם צפייה בציפורים היא העניין העיקרי שלך, אז העונה הרטובה, שמתרחשת מנובמבר עד מאי, היא הזמן האידיאלי לביקור. במהלך תקופה זו, הנוף שופע ותוסס, וניתן לזהות מינים רבים של ציפורים נודדות. עם זאת, חשוב לציין שהעונה הרטובה מביאה עם גשמים כבדים, שעלולים להפוך אזורים מסוימים לבלתי נגישים ולגרום לתנאי נהיגה בוציים ומאתגרים.

2. 'לכדור הארץ יש מוזיקה למי שמקשיב'. – באילו חיות בר אתה יכול לפגוש בטנזניה?

טנזניה היא גן עדן של חובבי חיות בר, המציעה מגוון מגוון של מיני בעלי חיים שניתן לפגוש במהלך טיול ספארי. הנה כמה מחיות הבר המדהימות שתוכלו לצפות לראות:

 • 1. חמשת הגדולים:
  טנזניה ידועה בכך שהיא ביתם של חמשת הגדולים האייקונית – אריות, פילים, נמרים, תאואים וקרנפים. ניתן להבחין ביצורים המפוארים הללו בפארקים לאומיים שונים, כגון הפארק הלאומי סרנגטי ואזור השימור נגורונגורו.
 • 2. נדידת הגנו הגדולה:
  עדות לנדידת הגנו הגדולה היא גולת הכותרת של כל ספארי בטנזניה. מיליוני גנו, זברות ואוכלי עשב אחרים נודדים על פני הסרנגטי ומסאי מארה, מנווטים מעברי נהרות בוגדניים ומתמודדים מול טורפים בחיפושיהם אחר אדמות מרעה טריות.
 • 3. פרימטים ייחודיים:
  טנזניה היא ביתם של כמה מיני פרימטים, כולל שימפנזים וגורילות ההרים בסכנת הכחדה. הפארק הלאומי הרי מאהלה והפארק הלאומי נחל גומבה מציעים את ההזדמנות לצפות ביצורים המדהימים האלה בסביבות המחיה הטבעיות שלהם.

  מלבד חמשת הגדולים והפרימטים, טנזניה מתהדרת במגוון מדהים של חיות בר. אתה עלול להיתקל בג'ירפות המשוטטות בחן בסוואנה, היפופוטמים משתרבבים בנהרות ובאגמים, ברדלסים דוהרים על פני המישורים ותנינים אורבים בנתיבי המים. בנוסף, המדינה היא מקלט לאוהבי ציפורים, עם למעלה מ-1,000 מיני ציפורים, כולל פלמינגו, נשרים וחסידות.

3. אילו פריטים חיוניים עליך לארוז עבור הספארי שלך?

כאשר יוצאים להרפתקה בספארי בטנזניה, חיוני לארוז את הדברים החיוניים הנכונים כדי להבטיח חוויה נוחה ומהנה. הנה כמה פריטים מרכזיים שכדאי לשקול לארוז:

 • 1. ביגוד ואביזרים:
 • – ביגוד קל משקל ונושם:
  בחר בחולצות ומכנסיים בצבע ניטרלי עם שרוולים ארוכים כדי להגן על עצמך מפני השמש ועקיצות חרקים. הימנע מצבעים בהירים שעלולים להבהיל את חיות הבר.
 • – כובע ומשקפי שמש:
  הגן על עצמך מפני השמש האפריקאית הקופחת עם כובע רחב שוליים ומשקפי שמש חוסמי UV.
 • – נעלי הליכה נוחות:
  בחרו נעליים או מגפיים יציבות וסגורות להליכה בספארי או לחקר שטחים טרשיים.
 • 2. ציוד ספארי:
 • – משקפת:
  שפר את חווית הצפייה בחיות הבר שלך על ידי הבאת משקפת כדי לזהות בעלי חיים מרחוק.
 • – מצלמה וכרטיסי זיכרון נוספים:
  ללכוד את הנופים עוצרי הנשימה ואת מפגשי חיות הבר. הקפד להביא כרטיסי זיכרון וסוללות נוספים כדי למנוע אוזל של האחסון.
 • – בנקי חשמל ומתאמים:
  שמור על המכשירים האלקטרוניים שלך טעונים כשאתה בדרכים עם בנקים ניידים והבא מתאמים לטעינה בשקעים בטנזניה.
 • 3. חפצים אישיים ובטיחות:
 • – דוחה חרקים וקרם הגנה:
  הגן על עצמך מפני עקיצות יתושים וכוויות שמש על ידי אריזת תכשיר דוחה חרקים אמין וקרם הגנה SPF גבוה.
 • – ערכת עזרה ראשונה:
  הכן ערכת עזרה ראשונה בסיסית עם דברים חיוניים כגון פלסטרים, קרם חיטוי, משככי כאבים, וכל תרופות מרשם נחוצות.
 • – מסמכי נסיעה והעתקים:
  נשא את הדרכון שלך, מסמכי ויזה ופרטי ביטוח נסיעות. צור עותקים או שמור עותקים אלקטרוניים בצורה מאובטחת.

4. בטיחות ראשונה: אילו אמצעי זהירות כדאי לנקוט בספארי טנזני?

היציאה לספארי טנזני היא חוויה מרגשת, אבל חיוני לתת עדיפות לבטיחות במהלך ההרפתקה שלך. הנה כמה אמצעי זהירות שכדאי לקחת בחשבון:

1. עקבו אחר ההנחיות של מדריך הספארי שלכם:
המדריך שלכם בקיא בחיות הבר ובשטח, לכן חשוב להיצמד להוראותיו בכל עת. הם יספקו תובנות חשובות כיצד להישאר בטוחים במהלך מפגשים עם בעלי חיים.

 • 2. כבדו את חיות הבר מרחוק:
  אמנם מפתה להתקרב כמה שיותר כדי לצלם את התמונה המושלמת, אבל חיוני לשמור על מרחק בטוח מחיות בר. כבדו את המרחב שלהם והימנעו מכל תנועות פתאומיות או רעשים חזקים שעלולים להפריע או לעורר אותם.
 • 3. הישאר בתוך הרכב:
  רכבי ספארי נועדו לספק נקודת תצפית בטוחה לצפייה בחיות בר. הימנע מלקום או להישען החוצה מהרכב, מכיוון שהדבר עלול לסכן אותך לפציעה או למשוך תשומת לב בלתי רצויה של בעלי חיים.
 • 4. לשאת ולאחסן מזון כמו שצריך:
  לבעלי חיים יש חוש ריח חד ויכולים להימשך לאוכל. שמור את כל פריטי המזון מאוחסנים בצורה מאובטחת באזורים ייעודיים, והימנע מאכילה או השארת שאריות מזון באזורים פתוחים שבהם בעלי חיים יכולים לגשת אליהם בקלות.

  5. הישארו לחות והגנו על עצמכם מפני השמש:
  השמש האפריקאית יכולה להיות עזה, אז שתו הרבה מים כדי להישאר לחות לאורך כל היום. מרחי קרם הגנה באופן קבוע וחבישי כובע ומשקפי שמש כדי להגן על עצמך מפני קרני UV מזיקות.
 • 6. היזהר ממקורות מים:
  למרות שזה עשוי להיות מפתה להתקרר בנהר או באגם הסמוכים, שים לב לכך שחלק מהמים עלולים להכיל חיות בר מסוכנות, כגון תנינים או היפופוטמים. התייעץ תמיד עם המדריך שלך לפני שמתקרבים למקור מים כלשהו.

טיול ספארי בטנזניה הוא הרפתקה בלתי נשכחת מלאה בנופים מעוררי כבוד, חיות בר מגוונות וחוויות תרבותיות עשירות. ההכנה היא המפתח כדי ליהנות לחלוטין מהמסע הייחודי הזה. עם המידע המופיע במדריך זה, תהיו מוכנים היטב לצאת לחוויה של פעם בחיים. זכרו, היופי של טנזניה מחכה לכם.

About the author

עורך ראשי administrator